قلعه جنی کیش

اگر به جزیره کیش رفته باشید در مسیر بازدید از کشتی یونانی قلعه‌ای کوچک را مشاهده می‌کنید که متروکه شده است. این قلعه در دوران پهلوی به عنوان پاسگاه هنگ مرزی فعالیت می‌نموده و سربازان و درجه داران ژاندارمری در آن حضور داشتند. اما بخاطر گزارشات متعدد درباره حضور اجنه در این محل، این قلعه تخلیه می‌شود. داستان‌ها و روایات ترسناکی درباره این مکان مرموز وجود دارد که به مرور زمان به جزئی از باور مردم محلی تبدیل شده است. ساکنین کیش معتقدند این قلعه توسط اجنه و ارواح تسخیر شده و حاضر به بازدید از آن نیستند.

تاریخچه قلعه جنی کیش

درباره تاریخچه دقیق قلعه جنی کیش اطلاعات دقیقی در دست نیست اما اکثر محققان و کارشناسان این قلعه نظامی را به پرتغالی‌ها نسبت می‌دهند. زمانی که پرتغالی‌ها جنوب ایران را اشغال نمودند قلعه‌های بسیاری در مناطق مختلف و مخصوصا جزایر کیش، قشم و هرمز ساختند. این قلعه‌ها به منظور حفاظت از منطقه ساخته شده بودند که به احتمال بسیار زیاد قلعه جنی نیز یکی از آنها به شمار می‌رود.

در زمان پهلوی این قلعه به عنوان محلی برای نگهبانی و پاسبانی مرزی انتخاب می‌شود اما با بروز اتفاقات مختلف در آن زمان، قلعه جنی به محلی متروکه و ترسناک تبدیل شده و برای جلوگیری از رفت و آمد، ورودی آن مسدود می‌گردد.

 

برای رزرو تفریحات قشم با بهترین قیمت میتونید از اینجا خرید کنید و با کارشناسان خبره آنها در تماس باشید ⇐ تماس قشم تفریحات

هتل و اقامتگاه رو میتونید با بهترین قیمت با یک کلیک رزرو کنید ← کلیک کن